Menu Zamknij

O CEREMONII OSTATNIEGO POŻEGNANIA

Ostatnie pożegnanie bliskiej osoby jest wydarzeniem głęboko emocjonującym i bardzo osobistym. W takiej chwili ludzie mają potrzebę przejścia przez ten czas „po swojemu”, zgodnie z własnymi odczuciami. Warunkiem do ich uwzględnienia jest ceremonia ostatniego pożegnania, która skupia się na emocjach żałobników z jednej strony i na szacunku do żegnanej osoby z drugiej.

to motto, które przyświeca mi w przygotowaniu do ceremonii ostatniego pożegnania, czy konsolacji (spotkania po pogrzebie).

Tym samym jestem głosem najbliższej rodziny żegnanej osoby, która chce godnie upamiętnić, uhonorować i pożegnać swojego krewnego. Oprócz tego zwracam szczególną uwagę na stan, emocje, myśli, które towarzyszą żałobnikom, do których kieruję słowa wsparcia i refleksji.

OFERTA

Proponuję różne sposoby wspomnienia, uhonorowania i pożegnania bliskiej osoby. Ich wybór zależy m.in. od przebiegu uroczystości pogrzebowej.

1. MOWA POGRZEBOWA Jest to wspomnienie żegnanej osoby, przygotowane indywidualnie na podstawie informacji zebranych od najbliższych – rodziny i przyjaciół. Może być wygłoszona podczas mszy, w kaplicy, nad grobem bądź na konsolacji, niezależnie od rodzaju pogrzebu (wyznaniowy lub świecki).
2. POGRZEB ŚWIECKI (HUMANISTYCZNY) Prowadzenie ceremonii – z mową w kaplicy (wspomnienie żegnanej osoby) oraz mową nad grobem. Dodatkowo przygotowuję muzykę na wejście i wyjście z kaplicy oraz nad grobem podczas złożenia urny/ trumny.
3. KONSOLACJA Z PAMIĄTKOWĄ PREZENTACJĄ Prowadzenie spotkania (stypy) obejmuje: – powitanie zaproszonych gości oraz przedstawienie jego charakteru i przebiegu – stosowną oprawę muzyczną podczas posiłku i sprzęt nagłośnieniowy – pamiątkową prezentację zdjęć, opowieści i wspomnień żegnanej osoby, z muzyką w tle oraz sprzęt do projekcji – udostępnienie księgi konsolacyjnej z możliwością podzielenia się przez gości własnymi wspomnieniami w formie wpisu – pamiątkowy pendrive z prezentacją przekazany po konsolacji

 

Istnieje możliwość upamiętnienia ceremonii z udziałem profesjonalnego fotografa. Zainteresowanych ofertą cenową zapraszam do kontaktu telefonicznego. 

MEDIA

Idea ostatniego pożegnania w atmosferze osobistych wspomnień jest na tyle ważna, że postawiłam sobie za cel jej popularyzację, również w mediach.

Warto mieć wcześniej świadomość wyboru, jak można przejść przez ten osobisty czas oraz wiedzieć, jakiej pomocy można oczekiwać w takich chwilach od mówcy ostatniego pożegnania.

Zapraszam do zapoznania się z materiałami.

CEREMONIE HUMANISTYCZNE pielęgnujemy więzi