Menu Zamknij

O CEREMONII wiankowin i postrzyżyn 

Przychodzi taki czas w życiu dziewczynki i chłopca, kiedy zaczynają się zmieniać. Rozpoczyna się dla nich wyjątkowy okres wchodzenia w wiek dorastania. To nowy i ważny etap w ich życiu przynoszący zmiany, który ma również istotne znaczenie dla ich najbliższej rodziny.

W tym czasie bowiem zaczyna się budowanie samoświadomości i poszukiwanie dróg własnego rozwoju. Warto w związku z tym zatrzymać się z uważnością w obliczu nadchodzących zmian, by na nowo określić role i intencje wszystkich ważnych w tym doświadczeniu osób.

Święto przejścia w dorastanie, czyli inaczej mówiąc ceremonia wiankowin (dla dziewczynek) albo postrzyżyn (dla chłopców) stwarza ku temu naturalną okazję. W toku przygotowań do niej przyglądamy się ze świadomością zmieniającemu się dziecku, ale również  nadziejom i postawom jego opiekunów, którzy dostrzegają istotne w tym czasie wartości.

Tym samym możemy przybliżyć dotychczasową drogę dziecka, jego naturę i kierunki rozwoju, które obiera a najbliżsi mogą wyrazić swoją gotowość do towarzyszenia mu oraz wspierania go i inspirowania w jego dalszych wyzwaniach.

Taka propozycja celebracji pozwala zatrzymać się w pędzie codzienności, zredefiniować i zadbać o zmieniające się więzi, podkreślając podmiotowość i rolę każdej z kluczowych osób.

 

NASZA WSPÓŁPRACA

                    Ze swojej strony proponuję:

  • autorskie materiały z inspiracjami do ceremonii
  • świadome przygotowania podczas których wspólnie ustalamy przebieg waszej celebracji
  • indywidualne i uważne podejście do każdej rodziny
  • inspiracje i pomoc w napisaniu lub zredagowaniu deklaracji rodziców
  • Pamiątkę Ceremonii Wiankowin lub Postrzyżyn
  • wsparcie w aranżacji miejsca ceremonii
  • opcjonalnie bezprzewodowy sprzęt nagłośnieniowy